פורטל השכרת רכב

הלוואות למימון רכישת רכב

תוכן [ הסתר ]

עליית המחירים המשמעותית של השנים האחרונות שיבשה את התוכניות של רבים מאיתנו. יש אנשים, אשר ההשלכה העיקרית עבורם היא אחת: חלום רכישת הרכב, שגם כך הצריך מאמצים רבים, התרחק מהם בצעדי ענק. ובכל זאת, נותרו מספר אמצעים שמאפשרים לשמור על האופטימיות. הלוואה למימון הרכישה היא מהאמצעים החשובים ביותר, מהבחינה הזו.

מאפייני ההלוואות

בנקודה הזו, ראוי להדגיש שכיאה לתחום ההלוואות, גם כשזה נוגע לרכישת רכב, מגוון האפשרויות כאן פשוט אינסופי. את ההלוואות ניתן לקבל באמצעות הבנקים, כמו גם מוסדות חוץ בנקאיים מסוגים שונים. ישנם מספר מסלולי הלוואות בסיסיים, המשתנים, כמובן, בהתאם למדיניות הגורם הפיננסי שעומד מאחוריהן.

האבחנה הראשונה נעשית ביחס לסוג הרכישה. ברור שיש הבדל מהותי בין רכישת רכב חדש, בין רכישת רכב מיד שניה, ובין שדרוג רכב חדש לישן. בכל אחד מהמקרים, תנאי ההלוואות נוטים להיות שונים מבחינת האחוזים שההלוואה מכסה מגובה הרכב. ברכבי יד ראשונה, עשוי הסכום להגיע למלוא שווי הרכב, בעוד שברכבי יד שניה האחוז נע לרוב סביב כ-60-80%. ברוב הבנקים, יש גבול עליון גם מבחינה כספית, כלומר, סכום מקסימלי של הלוואה, בלי קשר לערכו של הרכב.

משך ההלוואה

כל מי שלקח הלוואה בחייו יודע שהמשוואה ביחס אליה פשוטה: ככל שהסכום הנלקח גבוה יותר, כך נרצה שפריסת התשלומים תהיה רחבה יותר. אחרי הכול, במצבים אחרים ההלוואה מאבדת מהיעילות שלה. לא מפתיע, לכן, שסכומים ההלוואה לרכישת רכב נוטים להתפרס על פני תקופה של מספר שנים, כאשר פרק זמן סביר הוא שלוש עד חמש שנים. למעשה, דומה כי הלוואות לרכישת רכב משתרכות מאחור רק ביחס למשכנתא, ההלוואה האולטימטיבית.

ריביות, עמלות ומה שביניהן

בעת לקיחת הלוואה, בכל סדר גודל, חשוב לבחון שני משתנים עיקריים. הראשון הוא הריבית על ההלוואה, שמטבע הדברים – נוטה להיות גדולה ככל שפריסת התשלומים רחבה יותר. ועדיין, יש להדגיש שבמקרה של הלוואת לצורך רכישת רכב, הריביות של הבנקים והגורמים הפיננסיים הרלוונטיים נוטות להיות אטרקטיביות באופן יחסי (לרוב, אגב, ריבית בבנקים תהיה נמוכה יותר). זאת מכיוון שגם כך סכומי כסף גבוהים נכנסים לתוך המשוואה מדי חודש בחודשו.

עמלות עשויות אף הן להיכנס לתוך המשוואה הכלכלית של הלוואה לרכישת רכב. ברוב המקרים, המדובר הוא על עמלות עבור טיפול באשראי ובבטחונות. התעריפים המקובלים הם אלה הנהוגים בבנק נתון, אם כי ייתכן בהחלט פטור מעמלות כאשר גובה ההלוואה אינו עובר רף מסוים.

המפתח לבחירה נכונה של הלוואה

מעוניינים לקחת הלוואה לרכישת רכב? אין ספק שהמטרה העיקרית שלכם צריכה להיות מציאת ההלוואה האטרקטיבית ביותר עבורכם. כאן, אין תשובה חד משמעית, וההתבוננות צריכה להיות לא רק על המצב הכלכלי הנוכחי, אלא גם בניסיון לחזות מה יהיה שנים קדימה.

כמו דברים רבים אחרים בחיים, מפתח עיקרי להצלחה הוא, קודם כל, איזון. גם כאשר אין את ההון העצמי לרכישת רכב, אין הדבר אומר שנדרש להסתמך אך ורק על סכומי ההלוואה. ניתן בהחלט לבחור בסכום ביניים מסוים, ולממן אחוזים מסוימים מרכישת הרכב בדרכים אחרות.

נקודה חשובה נוספת היא שתנאי ההלוואה בהחלט משתנים בין הבנקים והמוסדות הפיננסיים הפועלים בישראל, כך שמומלץ מאד לבדוק את תנאי ההלוואה, עבורכם, במספר מקומות. כך, למשל, ייתכן כי דווקא בבנק בו אין לכם חשבון, תקבלו תנאים מועדפים הרבה יותר מאשר זה בו אתם לקוחות.

השכרת רכב