פורטל השכרת רכב

השכרת רכב מסחרי

תוכן [ הסתר ]

יותר מאשר השכרת רכב שטח, אחד המקרים המעניינים ביותר בעולם השכרת הרכב, הוא השכרת רכב מסחרי. מדוע? משום שמעטות הן סוכנויות ההשכרה המתעסקות בכך, ולו בגלל שתנאי ההשכרה הינם מורכבים יותר ועלויות החזקת רכב מסחרי הן לרוב גבוהות יותר מאשר החזקת רכב פרטי.

במידה ואתם מחפשים רכב מסחרי להשכרה, כדאי שתכירו עולם זה ככל האפשר. לצורך כך, אספנו מספר נושאים הקשורים להשכרת רכב מסחרי, בתקווה שאלו יהיו לכם לעזר – בין אם אתם עושים זאת לראשונה ובין אם כבר עשיתם זאת בעבר.

צרכים עיקריים

מכיוון שבכדי לנהוג על רכב מסחרי יש צורך ברישיון ספציפי וכישורי נהיגה מעט שונים, לא כל אחד מאיתנו מחזיק רכב מסחרי, יותר מכך, המצב המצוי הוא בעיקר כזה, או שיש לך רכב מסחרי, או שלא. למרות זאת, ישנם מספר מצבים המחייבים השכרת רכב מסחרי, ובכללם:

השכרת רכב מסחרי יכולה להתבצע גם במקרה שבו לאדם יש רכב מסחרי אך הוא נמצא בתיקון. אותו אדם חייב רכב חלופי על מנת להמשיך את עבודתו השוטפת ולכן עבורו השכרת רכב מסחרי תהיה ממש הצלת נפשות.

מקרה נוסף ונפוץ מאוד, בו לא משתלם מבחינה כלכלית להחזיק רכב מסחרי באופן קבוע אך יש בו צורך לימים מטעים מידי פעם הוא, למשל, לצורך להעברת מטענים וסחורות באופן חד פעמי או אחת לתקופה.

סוגי רכבים מסחריים

כמו במקרה של השכרת רכב פרטי, גם לצורך השכרת רכב מסחרי עומדים בפני הלקוחות מספר דגמים וסוגים. הרכבים המסחריים מובדלים זה מזה במספר קריטריונים:

ואלו שמות

מאזדה 5, טויוטה היאס, רנו מאסטר, פיאט דובלו, סיטרואן ברלינגו, סיטרואן ג'אמפי, יונדאי H-1 ועוד רשימה ארוכה של שמות, הם המרכיבים את מגוון הדגמים מהם ניתן לבצע השכרת רכב מסחרי. לכל דגם יש יתרונות אחרים. יונדאי H-1 למשל, מתאים להסעת נוסעים. לצורך הובלה כדאי יהיה לבחור בפיאט דוקאטו ארוכה. יש שמעדיפים, אגב, לבצע השכרה של משאיות, אבל את אלו די קשה להשיג בחברות ההשכרה.

תנאים להשכרה

לא כל אדם יכול להזמין השכרת רכב מסחרי. על הנהג להיות בן 21 ומעלה, עליו להחזיק ברישיון מעל שנתיים ולהיות בעליו של כרטיס אשראי או אמצעי חיוב בטוח אחר. כמו כן, ואולי הקריטריון החשוב ביותר, על הנהג להחזיק ברישיון המתאים לנהיגה על רכב מסחרי מהסוג בו הוא מעוניין כמובן.

השכרת רכב