פורטל השכרת רכב

איך לבחור ביטוח רכב משתלם? 5 טיפים מנצחים

תחום ביטוחי הרכב בישראל הינו עצום וכולל בתוכו מגוון הצעות מחברות הביטוח שמציעות חוזים עם המון סעיפים קטנים ומבלבלים. רובנו מעוניינים לבחור בביטוח רכב שיתאים באופן מדויק לצרכים והאינטרסים שלנו אך המבחר האינסופי יכול להפוך את המשימה למאתגרת במיוחד. חיברנו לכם 5 טיפים מנצחים שיסבירו אילו בדיקות מקיפות חשוב לעשות לפני שבוחרים ביטוח רכב על מנת שתבחרו בהצעה המדויקת ביותר עבורכם.

1. סקר שוק ראשוני

לפני שבוחרים ביטוח רכב חשוב לבדוק מה השוק מציע ואילו דילים והצעות רלוונטיות ספציפית עבורכם, אם לצורך הדוגמה אתם נהגים חדשים הביטוח שלכם יהיה שונה מאשר ביטוח של נהג ותיק, או אם אתם מעוניינים למצוא ביטוח לכל המשפחה אתם תסתכלו על ביטוח שיהיה משתלם יותר לקבוצה גדולה. חשוב להבין מהם הפרטים שחשובים לכם כיוון וזה ימקד אתכם ויצמצם לכם את האפשרויות כך שתוכלו למצוא באופן יעיל את הביטוח המדויק ביותר עבורכם.

2. השוואת מחירי ביטוח רכב

השוואת מחירים יכולה לחסוך לכם לא מעט כסף. גם אם אתם כבר נמצאים בחברת ביטוח אל תהססו לצאת ולחקור את השטח כיוון ואולי תמצאו פוליסה משתלמת יותר ממה שיש לכם עכשיו. חשוב לדעת שיש לכם את האפשרות להתמקח בעת הצעת מחיר לביטוח רכב, זאת כיוון והתחרות ההולכת וגדלה של שוק ביטוחי הרכב מובילה לכך שהחברות נותנות חשיבות גדולה לכל לקוח ויכולות להוזיל לכם את מחיר הפוליסה באופן משמעותי.

3. סעיף השתתפות עצמית

לפני שתבחרו ביטוח רכב חשוב שתבדקו עם סוכן הביטוח או חברת הביטוח מה יהיה גובה התשלום בהשתתפות עצמית במקרה של תאונה או גנבה. לפעמים הפוליסה תיראה לכם אטרקטיבית ומשתלמת במיוחד, אך בפועל במקרה של תאונה ההשתתפות העצמית שלכם תהיה גבוהה מאוד ואז זה כבר פחות משתלם. כמו כן בביטוח מקיף ובביטוח צד ג' יש הגבלה מקסימלית שהחברה תשלם בעת אירוע ביטוחי - השאר יצא מחשבונכם. ולכן חשוב לבדוק מהי התקרה ומה תהיה ההשתתפות העצמית שלכם במצב כזה. בין חברות הביטוח יש הבדלים בסכומי ההשתתפות העצמית וחשוב לבדוק את הסכום לפני שסוגרים ביטוח מול החברה או הסוכן.

4. שירותים ותוספות מיוחדות

יש מספר שירותים ותוספות שאינם כלולים בפוליסת ביטוח רכב, תוספות אלו כוללות בין היתר שירותי גרירה, החלפת גלגל, מונית עד הבית במקרה של תאונה ועוד. שימו לב אילו שירותים אתם מוסיפים לפוליסת הביטוח כיוון ולא כל דבר יהיה רלוונטי עבורכם. הקפידו לעבור על הרשימה, לבדוק ולשאול מה כולל השירות ובמידת הצורך להוריד את מה שלא מתאים.

5. אל תהיו פזיזים - תבטחו באופן שקול וחכם

זכרו שמחיר ביטוח הרכב יכול להשתנות בהתאם לגיל, ותק על הכביש, כמות הנהגים ברכב ואפילו קילומטראז' ולכן חשוב לבדוק את הפרמטרים הללו לפני שבוחרים בביטוח סטנדרטי. לדוגמה, אם יש לכם בן שמגיע הביתה רק בסופי שבוע אפשרי לבצע הוספת נהג מזדמן ולבטח אותו בביטוח פר יום ולא ביטוח קבוע מה שיכול להוזיל לכם משמעותית בעלויות הביטוח. כמו כן, אם בבעלותכם רכב ישן שהמחירון שלו זול יחסית, יכול להיות שלא תצטרכו לרכוש ביטוח מקיף זאת כיוון ושווי הביטוח המקיף יהיה לרוב גבוה יותר משווי הרכב ובמצב כזה יכול להיות שישתלם יותר לרכוש ביטוח חובה בתוספת ביטוח צד ג'.

השכרת רכב