פורטל השכרת רכב

מילון מונחים

אופציית רכישה

האפשרות של חוכר רכב הליסינג לרכוש את הרכב בתום תקופת ההחכרה.

ביטוח רכב שכור

גם רכב שכור צריך להיות מבוטח כמובן, לפחות בביטוח חובה. כאשר אדם מבקש לשכור רכב, עליו לברר כי ההצעה כוללת גם ביטוח על הרכב – אחרת ייאלץ לשלם את הביטוח מכיסו הפרטי. חברות רבות לא מציינות את הנתון הזה בעת חתימת חוזה ההשכרה. מומלץ לחפש את הסעיף המדבר על כך בקפידה.

דמי השתתפות

כאשר אדם משלם על ביטוח של רכב שכור (ע"ע), חלק מהתשלום מופנה לדמי ההשתתפות העצמית, אשר כמו בכל ביטוח רכב רגיל, מיועדים למקרה בו נגרם נזק לרכב במהלך השימוש בו. דמי ההשתתפות מכסים מצד הנהג את הנזקים שנגרמו לרכב. במקרה של תאונה עם רכב שכור, וגם אם זו התרחשה שלא באשמת השוכר, דמי ההשתתפות ישולמו במלואם. לאחר מכן, ניתן לקבל החזר עליהם בתביעת הביטוח.

השכרת רכב

ממש כמו השכרת דירה, מדובר מבחינת המשכיר בקבלת תשלום עבור שימוש ברכוש שנמצא בבעלותו. התשלום יכול להיות חודשי או יומי. חברות ההשכרה שואפות להציע לשוכרים מכוניות חדישות ככל האפשר, במצב מעולה ולאחר שבוצעו בהן טיפולים תקופתיים. משך ההשכרה של רכב הוא לרוב בין יום אחד לכמה שבועות.

לוי יצחק

שמאי מפורסם ומצליח מאוד בישראל, אשר מפרסם מידי חודש מחירון (ע"ע) עדכני של הרכבים הקיימים בשוק הישראלי. רבים ממוכרי וקוני הרכבים בישראל קובעים את המחיר של הרכב או את הסכום שיהיו מוכנים לשלם על פי מחירון לוי יצחק. למעשה, מכירת רכב תהיה קלה הרבה יותר לאחר עיון במחירון זה.

ליסינג

החכרה של ציוד כלשהו – מכונות חקלאיות, רכבים ועוד – לתקופה מוגבלת, לרוב של 36 חודשים. מידי חודש מועבר לחברה המחכירה תשלום קבוע, בתוספת תשלום ראשוני, כעשרה אחוזים משווי העסקה כולה. בתום תקופת החכירה הציוד חוזר לרוב אל החברה המחכירה, אך יש אפשרות לרכוש את הרכב תוך הפחתת הסכום ששולם מהמחיר המלא.

ליסינג מימוני

בחכירת רכב, זהו ליסינג בו האחריות על האחזקה והתשלומים השטפים (ביטוח, אגרת טסט וכדומה) היא על החוכר ולא על החברה המחכירה. בתום תקופת הליסינג יכול החוכר לרכוש את הרכב ולהעביר אותו על שמו.

ליסינג פרטי

זוהי שיטת ליסינג המעניקה מעין חבילה אשר מותאמת לנתוני הרוכש. בחבילה זו, הוא יכול ליהנות מיתרונות הליסינג התפעולי (אחזקה על ידי החברה) והמימוני (אופציית רכישה בסיום תקופת החכירה) גם יחד. הליסינג הפרטי נוצר במטרה לאפשר גם לאדם פרטי לחכור רכב בשיטת הליסינג, במסלול שיהיה כדאי ומשתלם עבורו.

ליסינג תפעולי

כל האחריות על אחזקת הרכב – משליחתו לטיפול תקופתי ועד להחלפת המגבים או הצבת רכב חלופי במקרה של תקלה – נמצאת אצל החברה המחכירה. זוהי שיטה טובה מאוד לחברות גדולות. לרוב, בשיטה זו הרכב לא יירכש על ידי החוכר בסיום תקופת החכירה.

מחירון

זהו המחיר של הרכב, אשר נקבע על פי פרמטרים רבים כמו שנת הייצור, מספר ה'ידיים' שעבר, האם שימש כרכב שכור או כרכב ליסינג ועוד. בעזרת המחירון הזה, מכירת רכב הופכת לפשוטה יותר, בשל הסדרת השוק וקביעת קריטריונים ברורים על פיהם נקבע המחיר. כך, אפשר למנוע מעשי שרלטנות רבים והפקעת מחירים בשוק הרכבים.

מימון לרכב

הטבות ותנאי תשלום נוחים שמוצעים לחוכר עבור הרכב שבחר. המימון יכול להתבטא בתשלום ראשוני נמוך, הלוואה לקנייה, פריסת תשלומים נוחה לכל חודש ועוד.

השכרת רכב