פורטל השכרת רכב

כיצד לבחור מתקין עמדת טעינה לרכב חשמלי

מתקין עמדת טעינה צריך להיות חשמלאי מוסמך עם ידע וניסיון בתחום. צריך להכיר היטב את תשתיות החשמל השונות, את המתח הדרוש לרכב ועוד. בחירה במתקין שאינו מקצועי עשויה לגרום לבעיות בטווח הקצר והארוך.

חוסר ידע בשוק חדש

הפריחה הגדולה שוק הרכבים החשמליים גרמה להרבה בעלי מקצוע לעשות שינוי כיוון ולעסוק בתחום זה. בעקבות כך ששוק זה הוא חדש ישנם מתקינים רבים שעוד לא 'השתפשפו' כמו שצריך בתחום. ישנם הבדלים גדולים בין יצרניות הרכב ושונות גדולה בין הסוללות. לכן, מי שלא למד את הנושא לעומק עשוי לגרום לנזק רב לרכב החשמלי שברשותכם. אנו ממליצים לעשות את המחקר שלכם באתרים המתמחים בטעינת רכבים חשמליים כמו אתר  EV Energy לדוגמא.

שמנו לכם כאן ארבעה טיפים מועילים שיעזרו לכם לבחור את המתקין הטוב ביותר עבור הרכב החשמלי שברשותכם.

אחריות

בהתקנת עמדת טעינה בבית פרטי או בהתקנת עמדת טעינה בבניין משותף נרצה שהמתקין ייתן אחריות על עמדת הטעינה. בהתקנת עמדת טעינה בבניין משותף האחריות היא קריטית ביותר. לאחר ההתקנה היקרה לא תהיו מעוניינים להתעמת עם השכנים במידה ותקרה תקלה בעמדת הטעינה. אחריות תמנע מכם אי נעימות ותגרום לכם שקט נפשי.

עלות

יש התפתות לפנות לבעל המקצוע הכי זול. זוהי החלטה שגויה, מפני שבעל מקצוע זול עשוי לספק סחורה גרועה שבגינה המחיר הזול. כמובן שזה גם עשוי להתבטא בשרות גרוע ועוד. רכיבי החשמל המרכיבים את עמדות הטעינה הם רגישים מאוד, עומדים במתח גבוה וחשופים לטמפרטורות גבוהות ולגשם. בחירה במתקין זול מדי עלולה לעלות ביוקר רב לאורך שנים.

בהתקנת עמדת טעינה בבניין משותף זה אפילו קריטי יותר. אמנם תצטרכו לגרום לשכנים בהתחלה להוציא מעט יותר כסף אולם זה יחסוך מכם מריבות מיותרות לאורך שנים. בהתקנת עמדת טעינה בבניין משותף צריך לזכור שיש יותר עומס על עמדת הטעינה. לכן נאמר, שאין צורך לקחת את החברה הכי יקרה בשוק, אולם מתקין זול עשוי להיות יקר יותר לאורך שנים.

מתקין עמדות טעינה מוסמך

חשמלאי מוסמך להתקנת עמדת טעינה הוא חשמלאי שעשה קורס המוכר על ידי משרד העבודה. רק לו מותר על פי החוק לעסוק בחשמל. במידה ותיקחו שרות של מתקין שאינו מוסמך עשויות להיות לכך השלכות רבות. השלכה אחת יכולה להיות מבחינת אחריות על הסוללה במקרה של תקלה.

השלכה נוספת תהיה על ביטוח הבית במקרה של נזק לתשתית החשמל או במקרה של שריפה. לכן נשתמש רק בשרותיו של מתקין עמדות טעינה מוסמך שעשה את הקורס המתאים ומוכר על ידי משרד העבדה.

המלצות 

תמיד תנסו לשמוע המלצות מחברים ולקרוא רשמים מאנשים ברחבי האינטרנט והרשתות החברתיות על מתקיני עמדות טעינה מוסמכים. אין תחליף להמלצה מאנשים שעשו את התהליך ומודעים לפרטים שאולי אפילו לא חשבתם עליהם. אמנם, לא כל המלצה תתאים לצרכיכם אך זה עדיין יכול בהחלט לתת לכם כיוון.

עכשיו בודקים אחר כך מטעינים

לסיכום, בבחירת מתקין עמדות טעינה מוסמך להתקנת עמדת טעינה בבית פרטי או להתקנת עמדת טעינה בבניין משותף נבחן האם המתקין עומד בקריטריונים שציינו במאמר זה. עדיף להשקיע זמן בלעשות ברור טוב לפני בחירת מתקין ולא לבזבז זמן בהלוך ושוב עם מתקין גרוע.

 

השכרת רכב