פורטל השכרת רכב

רכישת רכב היברידי חשמלי או בנזין

מזל טוב! איזה כיף לכם, סוף סוף החלטתם לרכוש רכב משלכם, אבל בעידן של היום, מרוב האופציות אפשר להתבלבל וללכת לאיבוד. אנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר בין סוגי הרכבים השונים וההנה כל המידע על ההבדלים ביניהם, כדי שתקבלו את ההחלטה הכי נכונה עבורכם.

במהלך השנים האחרונות שוק המכוניות משתנה באופנים משמעותיים. מכוניות חשמליות, היברידיות ובנזין מפותחות ללא הרף על ידי יצרניות הרכב כדי להיות יעילות יותר. ובתוך כך, ישנם גורמים רבים שכדאי לקחת בחשבון בעת רכישת רכב. זה לא עניין של יעילות הדלק או הנוחות. כדאי גם לשקול כמה תעלה תחזוקה, מה תהיה ירידת המחירון עם השנים (ירידת הערך), איזה סוג אחריות מקבלים עם הרכב (במקרה שהוא חדש) ועוד.

פירוט רכב היברידי: הטכנולוגיה, הוצאות הדלק, הביצועים ותחזוקה

מכוניות היברידיות הופכות פופולריות יותר ככל שאנו רואים את הצורך להפחית את הזיהום האקולוגי שלנו ולהפחית את עלויות הדלק. מכוניות אלו יכולות להיות הרבה יותר יעילות ממקבילותיהן המונעות בבנזין או אפילו בגז (פחות נפוץ בישראל).

הטכנולוגיה ברכב היברידי אינה מסובכת כפי שהיא נשמעת. הרכב מורכב בעיקר ממנוע חשמלי המופעל על ידי מנוע בעירה פנימית המשתמש בגנרטור מונע על ידי רצועה לטעינת המצבר. בהיבט זה, למכוניות היברידיות יהיו עלויות דלק נמוכות יותר מכיוון שהן משתמשות בפחות בנזין ממכוניות רגילות. כלי רכב היברידיים לא זולים לקנייה, אך הם זולים יותר לתחזוקה מאשר מכוניות מסורתיות המונעות בבנזין או דיזל.

רכב חשמלי: הטכנולוגיה, הוצאות הדלק, ביצועים ותחזוקה

כלי רכב חשמליים הופכים פופולריים יותר ויותר. בעתיד, מכוניות חשמליות יהיו מראה נפוץ על הכביש מכיוון שהן ידידותיות יותר לסביבה מאשר מנועי בעירה (בנזין למשל). ישנם סוגים של רכבים חשמליים, כמו רכבים חשמליים היברידיים (HEVs) וכלי רכב חשמליים בסוללות (BEVs).

מכוניות היברידיות משתמשות הן במנועי בנזין והן בגנרטורים כדי להטעין סוללות בעוד שמכוניות BEV שואבות חשמל רק מסוללות. משמע, 0 ₪ על הוצאות דלק. עם השנים, הביצועים של כלי רכב חשמליים משתפרים ככל שהם מתייעלים ועלויות התחזוקה הופכות לנמוכות יותר.

רכב בנזין: הטכנולוגיה, הוצאות הדלק, ביצועים ותחזוקה

במהלך השנים חלו התפתחויות רבות בטכנולוגיית הבנזין שהפכו אותה ליעילה וחסכונית יותר לשימוש. עם זאת, רכבים אלו מזהמים את הסביבה, ולכן קונצרנים רבים של רכבים מייעדים את קו היצור שלהם בשנים הקרובות לרכבי חשמל והיברידיים בלבד.

מבחינת צריכת הדלק ברכב, היא תהיה תלויה בסוג הרכב ובסוג המנוע. בממוצע, רכבי בנזין יכולים לצרוך בערך ליטר דלק בכל 11 ק"מ – 15 ק"מ (צריכה משולבת, כלומר בינעירוני ועירוני). ומבחינת עלויות התחזוקה, חשוב לקחת בחשבון, לא משנה באיזה סוג רכב מדובר (היברידי או חשמלי, בנזין, דיזל וכו'), שחלק מהרכבים מצריכים חלפים יותר יקרים מאחרים.

איך יודעים איזה סוג רכב לקנות: בנזין, חשמלי או היברידי?

בסופו של דבר, עבור רוב האנשים, ההחלטה לקנות רכב היא אחת ההחלטות החשובות ביותר שהם יקבלו אי פעם. (אחרי רכישת דירה כנראה). אם אתם שואלים כיצד להחליט איזה רכב לרכוש, התשובה אינה פשוטה כפי שהיא עשויה להיראות.

ישנם גורמים רבים המשפיעים על ההחלטה, ואם אתם מסתבכים, תמיד תוכלו לקבל ייעוץ רכישת רכב מאחת מסוכנויות הרכבים. ואם אתם רוכשים רכב משומש מלוחות המודעות באינטרנט, יש המון פורומים ודפים במדיות החברתיות שעוסקים ברכבים. כדאי תמיד לבקש עצה ממנוסים בתחום.

השכרת רכב