פורטל השכרת רכב

ביטוח רכב לפי קילומטר – יש חיה כזאת?

בעידן בו הצרכנים נעשים יותר ויותר חכמים, מתוחכמים וחדי אבחנה, נוף ביטוח הרכב עובר מהפך. לקוחות מודרניים לא מחפשים עוד את הביטוח הפשוט והסטנדרטי, והם בוחנים יותר מאשר רק מחירים תחרותיים ושירותים אמינים. הם מחפשים בנוסף לזאת גם חברת ביטוח שתאפשר להם מסלולים מותאמים לצרכים האישיים ולהרגלי הנהיגה שלהם. לכן, ניתן לראות בשנים האחרונות יותר ויותר חברות ביטוח רכב שהתפתחו והחלו להציע אפשרויות מותאמות כמו ביטוח לפי קילומטר.

חברות הביטוח החלו להכיר בחשיבות הרבה שיש להתאמה אישית של הפוליסה להעדפות והתנהגויות המגוונות של לקוחותיהן. הכרה זו הולידה את הרעיון של ביטוח בהתאמה אישית, כאשר הפוליסות מיועדות להתאים לדרישות ולצרכים של כל מבוטח.

ביטוח רכב לפי מרחק נסיעה – ממד חדש של התאמה אישית

ביטוח רכב לפי מרחק, המכונה גם ביטוח תשלום לפי נסיעה, ביטוח לפי קילומטרז', או ביטוח מבוסס שימוש, מחשב את דמי הביטוח על סמך המרחק שנסע המבוטח בפועל בכל תקופת זמן. את זאת ניתן להשיג תוך שימוש בטכנולוגיות שונות, לרוב על ידי מכשיר הטלפון הנייד של המבוטחים, על מנת לעקוב אחת המרחק שנסע הנהג ולתעד אותו. ככל שהמבוטח נסע פחות מרחק, כך תהיה הפרמיה נמוכה יותר.

הקונספט הייחודי של התאמת פוליסה באופן אישי לפי מרחק הנסיעה פונה לאנשים שנוהגים בתדירות יחסית נמוכה ומעדיפים פתרון ביטוחי גמיש המתאים לאורח חייהם והרגלי הנסיעה שלהם. היא מתאימה במיוחד לאנשים שנוהגים לעיתים רחוקות ולא מסתמכים על כלי רכב לצורך נסיעות יומיומיות, כמו למשל תושבי ערים שמסתמכים בעיקר על תחבורה ציבורית, עובדים במשרה חלקית או אנשים שעובדים בעיקר מרחוק.

בנוסף, היא מתאימה מאוד לפנסיונרים שעושים שימוש ברכב למטרות פנאי מזדמנות, או במקרה של משפחות בהן אחד הנהגים הוא חייל המשרת בבסיס סגור שעושה שימוש ברכב רק בסופי השבוע ולעיתים רחוקות. ביטוח רכב מבוסס שימוש מציע לכל אלה חיסכון משמעותי בעלויות.

היתרונות והאלמנטים המרכזיים בביטוח רכב מבוסס שימוש ומרחק

היתרון המשמעותי והראשוני ביותר של ביטוח מבוסס מרחק הוא החיסכון בעלויות. מבוטחים משלמים את דמי הביטוח שלהם על סמך הקילומטרז' האמיתי שלהם, מה שמבטיח שהם לא משלמים יתר על המידה על כיסוי ביטוחי שהם לא משתמשים בו. בנוסף, מדובר בביטוח גמיש המסתגל ומתאים עצמו להרגלי נסיעה משתנים של המבוטחים.

מעבר לכך, מדובר בביטוח המותאם מבחינה אידיאולוגית לאנשים המונעים על ידי עקרונות של אורח חיים מודע לסביבה, היות והוא מספק תמריץ מופחת לשימוש במכונית ולכן תורם להפחתת פליטות הפחמן לאטמוספירה.

אם אתם שוקלים לרכוש פוליסת ביטוח מבוססת שימוש, כדאי שקודם כל תבצעו הערכה של דפוסי הנהיגה האופייניים שלכם. מדובר בביטוח מועיל ורווחי במיוחד עבור אנשים שנוהגים פחות קילומטרים מהנהג הממוצע. אם אתם מסתמכים רבות על תחבורה ציבורית, עובדים מהבית או נוהגים רק לעיתים רחוקות, ביטוח מסוג זה עשוי להיות האופציה המשתלמת ביותר עבורכם. בנוסף, העריכו האם דפוסי הנהיגה שלכם עשויים להשתנות באופן משמעותי בקרוב בסמוך לרכישת הפוליסה.

השכרת רכב