פורטל השכרת רכב

עוד בנושא זה:

- הלוואות למימון רכישת רכב

כיצד להשיג מימון לרכב

אם פעם רכישת רכב היה חלומם של בעלי הממון בלבד, הרי שכיום המגוון הגדול של אפשרויות מימון לרכב, מספקות לכל אחד אפשרות להיות בעליו של רכב חדש. אילו דרכי מימון רכב חדש מוצעות היום ללקוח הפרטי? האם קיימות גם אפשרויות מימון רכב יד שניה? היכן ניתן להשתמש באפשרויות אלו? ואיזו היא האופציה המתאימה לי ביותר?

אפשרויות מימון לרכב חדש או יד שנייה

בארץ קיימות מספר חברות מימון לרכב, אשר מספקות אפשרויות מימון שונות, החל מטרייד אין, דרך מימון רכב 100 אחוז וכלה בליסינג מימוני. במרבית המקרים, תנאי המימון שונים בין חברה אחת לאחרת ותלויים בגורמים שונים כגון יציבות החברה, התחרות בשוק באותה עת, תקופת סוף שנת המס, סכום המקדמה הראשונית, מספר התשלומים וכיוצא בזה.

למרות ההבדל בין החברות, עדיין ישנם קווים מנחים זהים בין חברות המימון, ואלו הם המהווים מעין הגדרה לאפשרויות הקיימות לצורך מימון לרכב. להלן האפשרויות הנפוצות:

טרייד אין

זוהי שיטה בה מתאפשרת החלפת רכב ישן בחדש או בדגם מתקדם יותר. בשיטה זו, המוכר מביא את רכבו לסוכנות הטרייד-אין אשר בודקת את ערכו ומוסרת את המידע למוכר יחד עם עמלות על פעולת ההחלפה. במידה והמוכר מעוניין, הרכב הישן נשאר ברשות החברה, ובפני בעל הרכב עומדות מספר אפשרויות:

שיטת הטרייד אין חוסכת הרבה כסף וכאב ראש ללקוחות אשר אין להם את הכוח לחפש אחר קונה לרכב או לבצע בדיקות לרכב הישן והחדש. על מנת לרכוש רכב חדש או מתקדם יד שנייה, ניתן להשתמש באפשרויות המימון השונות ובשיטת הליסינג.

מימון לרכב 100 אחוז

אפשרות זו, כשמה כן היא, מעניקה לקונה את היכולת לרכוש רכב במימון מלא. מימון לרכב בדרך זו ניתן בתשלומים הנפרשים על פני עד 60 חודשים, כאשר נדרשת מקדמה ראשונית בגובה של כ-20% מהסכום. ישנן חברות המאפשרות לבצע מימון רכב 100 אחוז גם ללא תשלום מקדמה ועם פריסה למספר תשלומים גבוה, או בעזרת תשלום מקדמה דרך חברת האשראי.

היתרונות שמציע מימון לרכב (קיימים ברוב החברות):

חשוב לדעת כי מלבד הריבית המצטרפת לתשלומים, ישנה גם על עמלה על הקמת הלוואה!

כמו כן, ניתן כיום לרכוש רכבים חדשים או יד שנייה גם באמצעות הלוואה בנקאית, מימון של חברת האשראי, תשלום מזומן או כל סיוע אחר. עם זאת, אפשרויות אלו, מלבד שאין הן נגישות לכולם, יקרות יותר לרוב ופחות משתלמות.

בניגוד לאפשרות של מימון לרכב, הנעשה בחברה המתמחה בכך, השיטות האחרות אינן מאפשרות החלפת רכב במהלך התקופה. על כן, למרות שמומלץ לבצע השוואת מחירים ולברר היכן תקבלו את התנאים הטובים ביותר, נראה כי היתרון הוא של חברות המימון.

השכרת רכב