פורטל השכרת רכב

איך לבחור רכב לנהג חדש? המדריך המלא

רוב הנערים מוציאים רישיון נהיגה בגיל 17 או 18, ומיד לאחר מכן הורים רבים מתלבטים בשאלות רבות כגון – איזה רכב מומלץ לרכוש לילד? האם כדאי רכב גדול וחזק, או שכדאי להתחיל דווקא עם רכב קטן יותר? האם כדאי לקנות רכב חדש או רכב יד שנייה? כמה כדאי להוציא על רכב לנהג חדש? מה תהיה עלות אחזקת הרכב? במאמר זה נעשה לכם סדר בשאלות הרבות, ונסביר כיצד לבחור את הרכב המתאים ביותר עבורכם.

כיצד בוחרים רכב לנהג חדש?

איננו יכולים להצביע על דגם ספציפי המתאים לכל הנהגים החדשים, היות ולכל אדם ולכל הורה יש את התנאים הייחודיים לו. להלן ננסה להציע מספר טיפים כלליים, אשר יעזרו לכם להתמקד ולדעת אילו רכבים עשויים להתאים לכם:

רכב חדש או משומש

לרכבים חדשים יש יתרונות רבים כמו מערכות בטיחות מתקדמות, בטחון מלא לגבי מצב הרכב, נסיעה בטוחה וחלקה, העדר תאונות עבר או פגיעות, אפשרויות תשלום נוחות ועוד. האפשרות לרכישת רכב יד שנייה עשויה להיות מפתה עקב פערי המחירים, אולם חשוב להכיר בבעייתיות שבבחירה זו. רכישת רכב יד ראשונה תעניק לכם ראש שקט ורוגע נפשי לשנים הקרובות.

ליסינג או קנייה

רכישת רכב באמצעות ליסינג מאפשרת פריסת תשלומים נוחה, ומעניקה שירות טיפולים במהלך תקופת התשלום. אפשרות זו מסירה מכם כהורים את כאב הראש הקשור באחזקת הרכב, ומאפשר לילד לנהוג בבטחה ברכב איכותי. מנגד, יש המעדיפים לרכוש את הרכב בצורה מלאה, כך שהתשלום הינו חד פעמי ללא הוצאות חודשיות נוספות.

סוג הרכב

כל נהג הינו ייחודי, אולם על פי רוב רכבים חזקים כמו רכבי שטח או רכבי ספורט אינם מתאימים לנערים או נערות בני 18 ללא ניסיון בנהיגה. בחירת רכב חזק עשויה להפחיד את הנהג הצעיר, ולהקשות עליו להשתפשף ולהשתפר בנהיגה. פעמים רבות מומלץ לרכוש רכבי מיני או סופר מיני. רכבים אלה מאפשרים נסיעה רגועה וחלקה, ומקלים על החנייה ועל התמרון במקומות צפופים. אחד הדגמים הנפוצים לנהגים חדשים הינו מיצובישי ספייס סטאר, המכיל יתרונות רבים במחיר אטרקטיבי.

תקציב

גם פרמטר זה הינו חשוב כאשר אנו מחפשים את הרכב המתאים. חשוב לזכור שרכישת רכב אינה הוצאה חד פעמית, ויש להמשיך ולשלם הוצאות נוספות כגון טיפולים שוטפים, ביטוח רכב, הוצאות דלק וכדו'.

טעם אישי

לכל אדם יש טעם אישי, וחשוב לבחור את הרכב על פי רצון הנער או הנערה שעתידים לנהוג בו. חשוב שהנהג יאהב את הרכב ויתחבר אליו. מומלץ לשתף את הילד באופן מלא בקבלת ההחלטה, ולתת לו מקום בבחירת הרכב.

מערכות הבטיחות

כל רכב מכיל מערכות בטיחות שונות מעט זו מזו, וחשוב לוודא שמערכת הבטיחות של הרכב שאתם רוכשים היא איכותית ומקיפה. מערכת הבטיחות היא קריטית אצל נהגים חדשים, אצלם הסיכוי לתאונה הינו גבוה במיוחד.

שוק המכוניות המשומשות

נהגים צעירים נוטים להחליף רכבים בתדירות גבוהה יחסית. מסיבה זו, כדאי להסתכל ברשימות הרכבים הנמכרים יד שנייה, ולדעת אילו סוגי רכבים מבוקשים. בדרך זו תוכלו לוודא שהרכב שלכם יימכר בקלות בעוד מספר שנים.

מערכות אוטונומיות

כחלק ממערכות הבטיחות של הרכב, יש רכבים

איפה רוכשים רכב ראשון לילד?

כאשר אתם מבקשים לרכוש רכב כדאי להקפיד על הדברים הבאים:

 

 

השכרת רכב