פורטל השכרת רכב

השכרת רכב לטיולי שטח - איך עושים את זה ומתי כדאי דווקא לקנות?

רכבי שטח מוגדרים כרכבים עוצמתיים ובעלי עמידות גבוהה בתנאי נסיעה קשים. לכולם קיימת הנעה כפולה (4X4) והם מצוידים במערכות בטיחות, גלגלים וצמיגים המיועדים לעבירות במגוון דרכים בלתי סלולות. אם אתם הרפתקנים, חובבי אתגרים ונושמים את השטח מקרוב, אין ספק שתעדיפו את הטיול הבא שלכם עם רכב שטח איכותי ותוכלו לעשות זאת גם בהשכרה.

הצורך ברכבי שטח

חובבי השטח מעדיפים לרכוש רכבים בלתי מתפשרים שכל תכליתם היא לספק נסיעה חווייתית בשטח, מבלי להתחשב בנוחות מקסימלית או בצרכי הנסיעות הממושכות על הכביש. מן הצד השני קיימים אלו שמחפשים את רכבי הפנאי-שטח (SUV וקרוסאובר) שמציעים תנאי נסיעה נוחים ומעט יותר אקסקלוסיביות. גם הם נחשבים לטובים לשטח אם כי מרבית הדגמים ערוכים לטיולים יחסית מתונים.

כיצד לבחור חברת השכרה?

השכרת רכבי שטח יהיו באופן טבעי יקרים יותר מהשכרת רכבים רגילים, בדומה להבדל שבין רכישת קרוסאובר איכותי בזול יחסית, שעדיין מחירו יעלה על המשפחתית הסטנדרטית. צריך להביא את הנתונים הללו בחשבון בעת ההשכרה ולברר מהן המגבלות במדיניות החברה, מהם השירותים המסופקים על ידה וכמובן מהם הדגמים המוצעים. מכיוון שמדובר ברכב שטח שסביר שישמש אתכם לנסיעה קופצנית ומאתגרת, רצוי לבחור בדגם חדיש שיעמוד בכל הדרישות שלכם. כמובן שכדאי לבצע השוואת מחירים לפני שבוחרים חברת השכרה ולברר גם מהו הכיסוי הביטוחי שהיא מספקת.

פרמטרים לבחירת רכב לטיולי שטח

רכבי השטח מגיעים לבחירתכם עם גיר ידני או אוטומטי, אך רוב נהגי השטח מעדיפים את חוויית הנהיגה והשליטה שמספק הגיר הידני. אם המטרה שלכם היא ליהנות יותר מהנוף ולנהוג בנחת, אז כמובן שיהיה עדיף להשכיר רכב שטח עם גיר אוטומטי ולהימנע מהתעסקות עם תיבת ההילוכים בזמן הנהיגה. בנוסף, רכבי השטח כוללים דגמים שונים שמציעים יכולת עבירות שונה, מספר מקומות משתנה ועוד.

העדפות אישיות לסוג הרכב

לפני השכרת רכב השטח מומלץ שתתכננו מראש את אופי הטיול והמסלול שתבצעו במסגרתו. כל עוד הטיול מתרחש בשבילים יחסית מתונים, תוכלו להשכיר רכב שטח נוח וגדול לטובת הנוחות במהלך הנסיעה. הרכבים הללו מציעים אבזור חדיש, גימור ועיצוב טובים, מיזוג ומערכת שמע איכותיים ועוד. אם תבחרו בג'יפ מאחד הדגמים החדישים, תוכלו ליהנות ממערכת בולמי זעזועים ויציבות טובה שיתרמו לנסיעה רצופה וטובה יותר בשטחים מאתגרים יותר. כאשר מדובר בטיול לכמה לילות הכולל אירוח או קמפינג, רצוי שהרכב יכלול תא מטען נוח שתוכלו לשים בו את כל הציוד, או לבדוק האם יש לו התקן על גג הרכב או וו גרירה שניתן לחבר אליו נגרר.

אז מתי כדאי לקנות רכב שטח ולא להשכיר?

אם אתם יוצאים לטיולי שטח בתדירות גבוהה, אוהבים את חיק הטבע, את השטח הפתוח ואת הפנאי המשפחתי, אם אתם אנשים הרפתקנים או שמעוניינים ברכב ספורטיבי עם חוויית נסיעה מפנקת – ייתכן שתעדיפו לקנות רכב מאשר להשכיר אחד שוב ושוב. כמובן שהאפשרות תתאים למי שמבין שהרכב יוכל לענות על צרכיו האישיים לפחות ממספר בחינות עיקריות, אבל ככל שהתנסיתם בנהיגה קודם לכן ואתם מבינים שזה הרכב שאתם מעוניינים בו, תוכלו להתקדם לכדי רכישת קרוסאובר.

 

השכרת רכב