פורטל השכרת רכב

בחירת חברה להשכרת רכב

בשנים האחרונות, דומה כי ישנה מגמה גוברת בכבישי ישראל. בין אם נייחס את זה לעלות המרגיזה של אחזקת רכב, ליכולות המוגבלות של המכוניות הזולות או סתם לרצון למשוך תשומת לב- הכבישים מוצפים בכלי רכב חדישים אשר נועדו לשמש את הלקוח למספר ימים בודדים. אכן, השכרת רכבים בישראל ממשיכה לצבור תאוצה מיום ליום.

כיצד מתבצע הליך השכרת רכבים?

השכרת רכב נחשבת לפשוטה ביותר, בעיקר על הנייר: המעוניין ברכב מגיע למגרשי חברה העוסקת בתחום, בוחר לו רכב ומסכם עם אנשיה על תנאי ההשכרה ומשכה. בתום התקופה, אשר יכולה להיות מספר שעות או ימים, עליו להחזיר את הרכב לנקודת ההתחלה. במידה והכל כשורה- הוא יכול לנופף לשלום לאנשי חברת ההשכרה, ולחזור הביתה (באוטובוס).

עם זאת, על מנת שהתהליך שתואר אכן יתרחש בפועל, נדרש שהנהג יקיים מספר תנאים בסיסיים. ראשית, עם כל הרצון הטוב- בני נוער שרק לאחרונה "נפטרו" מהמלווה לא יכולים להשכיר רכב. התנאי הבסיסי הוא רישיון בן שנתיים לפחות, וגיל מינימלי של 21. גם דף חלק על הכביש יכול רק לסייע, או לכל הפחות להוזיל את עלות ההשכרה.

באילו מקרים נהוג להשכיר רכב?

השכרת רכבים נפוצה במספר מצבים עיקריים. ראשית, כפי שכבר רמזנו, לא קל להחזיק מכונית באופן קבוע בישראל. הטסטים מעיקים, הביטוחים יקרים, מקומות החנייה רק מצטמצמים ומחירי הדלק יציבים רק בנסיקה שלהם כלפי מעלה. בהיעדר יכולת לעמוד בכל אלה, נאלצים להתפשר על רכב מיושן, על נסיעה באוטובוס מתקדם (בכל זאת רפורמה)- או לבחור בהשכרת רכב.

השכרת רכבים בארץ תתבצע במקרים מסויימים אחרים. משפחה אשר נוסעת לצפון הרחוק, למשל, תזדקק לרכב מושכר כאשר בחנייה עומד לו דגם מיושן ומאובק של יצרן כלשהו, או כאשר התחבורה הציבורית אינה מאפשרת הנאה מהותית מהטיול. תיירים, לכן, הם לקוחות נלהבים של חברות ההשכרה- וכן, גם תיירים מחו''ל.

מעבר לכך, השכרת רכבים נפוצה מאד גם באירועים חגיגיים. נסו לדמיין חתונה שבה בני הזוג מגיעים לאולם עם כלי רכב מעורר גיחוך. תחת זאת, אין כמו להשכיר את הרכב המפואר ביותר, ולו למספר שעות. זה ממש הולך עם הסרטים ושאר הקישוטים.

כך מתחילה השכרת רכבים

כאשר באים להשכיר רכב, מבינים פתאום שהתהליך אינו כה פשוט. פתאום משוטטים באינטרנט ונתקלים בעשרות הצעות שנראות זהות- אלמלא האותיות הקטנות. הדבר הראשון שיש לעשות בבחירת ההצעה האידיאלית הוא לחשוב בדיוק על מטרות ההשכרה: לאיזה גודל רכב זקוקים? לכמה אנשים? באיזו תקופה? וכן הלאה. זה כשלעצמו מצמצם מעט את האפשרויות.

הדגשים בבחירת חברת השכרת רכב

לאחר שמחליטים באופן כללי על אלה, נדרש רק לבחור בין החברות השונות. חשוב לציין כי בעידן הטכנולוגי בו אנו חיים, השוואה ביניהן יכולה להתבצע תוך שניות (אפילו באינטרנט), וזאת בהתבסס על מאפייני המכונית, האזור והאנשים אשר מיועדים לנהוג בו.

arrowאיתור חברות השכרת רכבים בארץ אפשר למצוא כאן.

צעד זה יוביל כמעט תמיד כבר לחברה אשר נראית כעדיפה ביותר. עדיין, אין זה סוף הסיפור. ההמלצה היא לשוחח בכובד ראש עם נציגי החברה, לבחון את המכונית בכמה שיותר עיניים ולעבור מספר פעמים על תנאי ההסכם.

אם כבר הזכרנו את התנאים- חשוב מאד להימנע מלחרוג מהם בשום אופן, ולא לפגוע ברכב בכל דרך שהיא. לא פעם, השכרת רכבים הכוללת את אלה הופכת ליקרה הרבה יותר "בזכות" הקנסות המיותרים. לא קשה למצוא נהגים מתוסכלים שיעידו על כך.

השכרת רכב