פורטל השכרת רכב

אפשרויות רכישת הרכב השונות - המדריך המלא

רכישת רכב היא החלטה פיננסית לא פשוטה. איך שלא נסתכל על זה, מדובר ברכישה של נכס שמדי שנה יורד ערכו. יחד עם זאת, מרבית האנשים לא יכולים להסתדר ללא רכב, ועדיף שיהיה רכב נוח לנהיגה, חסכוני ובטיחותי ככל האפשר. אפשרויות רכישת רכב הן רבות ומגוונות, החל מרכישה בפריסה לתשלומים ועד לטרייד אין – החלפת רכב ישן בחדש, עם תוספת תשלום עם ההפרש. מה הן אפשרויות הרכישה, ומה מתאים לך ביותר?.

רכישת רכב חדש בתשלומים

רכישה של רכב בתשלומים היא אפשרות נפוצה במיוחד. במרבית המקומות, ניתן לרכוש רכב בהעברה בנקאית, כרטיס אשראי ואפילו באמצעות שיקים. האפשרות הינה טובה עבור מי שאין לו את סכום הרכב באופן מידי, וגם לא מחצית ממנו, ומוכן לפרוס את התשלום לחודשים ואף שנים קדימה. בדרך כלל, ישנה מגבלה של פריסת התשלומים לעד 60 תשלומים. היתרונות באפשרות זו הינם נסיעה ברכב כשהתשלום עליו יורד מדי חודש, לפי סכום שאתם תחליטו. חשוב לשים לב שסכום ההורדה יהיה נוח ומתאים לכם. ישנם רכבים, בעיקר החדשים, שבעבור רכישה שלהם תצטרכו לשלם סכום של למעלה מ-1,200 ₪ בחודש, וישנם רכבים פשוטים יותר, שיאפשרו לכם לקבל אותם בתמורה לסכום חודשי שעומד על 500 ₪. רב החברות יבקשו לדעת את מצב חשבון הבנק שלכם ולקבל בטוחות לכך שתוכלו לעמוד בהחזרים.

מימון לרכב 100 אחוז

100% מימון היא אפשרות אידיאלית עבור מי שרוצה לשלם בתשלומים, אך אין לו כרטיס אשראי או שהמסגרת בכרטיס נמוכה. בנוסף, זוהי שיטה טובה למי שהבנק עלול לסרב לו להוראת הקבע אל מול חברת הרכב. בשיטה של 100%, החברה / מגרש מהם תבקשו לרכוש את הרכב "תלווה" לכם את התשלום הדרוש בעבור הקניה, ותסכם אתכם על החזר חודשי בהתאם למספר התשלומים האפשריים. היתרונות בשיטה זו הם שבדרך כלל לא נדרש להציג לחברת הרכב בטוחות, וכי גם מי שלא נמצא במצב כלכלי מזהיר יוכל לרכוש רכב.

רכישת רכב יד שנייה

רכישת רכב יד שניה היא אפשרות טובה עבור מי שאין לו את האפשרות לשלם סכום של רכישת רכב חדש ומוטב לחפש רכבים כאלה בהוזלה נוספת במבצעי רכב יד שניה. את התשלום עבור הרכב משלמים למוכר הרכב במזומן, כשניתן לדאוג לסכום הכסף באמצעות הלוואה מהבנק או דרך חברת מימון (מה שמחזיר את העניין לתשלומים חודשיים). לפני שרוכשים רכב יד שניה, חשוב לוודא מספר דברים:

 

טרייד אין

בשיטת הטרייד אין, ניתן להחליף בין רכב ישן לרכב חדש או משומש, ולשלם את הפער בין שווי הרכבים. עסקאות טרייד אין נחשבות לפופולריות במרבית חברות הרכבים. האפשרות מתאימה למי שרוצה להתחדש, אך לא יכול להרשות לעצמו להוציא סכום כסף גדול. היתרונות בשיטה זו הם רבים: במקום לבזבז זמן במכירת הרכב הישן, ניתן למכור אותו לחברת רכבים ולקבל את הרכב החדש במקומו. מחלקות הטרייד אין מציעות מגוון רחב של רכבים מתוחזקים ומטופלים, ובדרך כלל מטופלים בקפידה הרבה יותר מאשר היו אצל מוכר פרטי. בנוסף, ניתן לשלם את הפרש המחירים באמצעות שיטות מימון שונות, החל מפריסה לתשלומים ועד ל-100% מימון.

קנייה מליסינג – תפעולי ופרטי

רכישת רכב במסגרת ליסינג תפעולי נהוגה בעיקר בחברות שונות. במסגרת קנייה זו, הלקוח משלם תשלום חודשי על הרכב. בתשלום זה, כוללים גם את אגרת הרישוי השנתית, הביטוחים, הטיפולים השוטפים והתיקונים המזדמנים. האחריות על מצבו של הרכב ועל הטיפולים השונים הינה של חברת הליסינג, והיא גם הבעלים של הרכב. קניה מסוג זה מוגבלת בחוזה של מספר שנים. ניתן לומר שליסינג תפעולי משול להשכרת רכב, רק בחוזה ארוך טווח ובמחיר זול יותר. בליסינג פרטי, הלקוח קונה מחברת הליסינג את הרכב והרכב יהיה רשום על שמו. התשלום ניתן במקדמה, ולאחר מכן פריסה של תשלומים למשך 3 שנים. בסיום 3 השנים, נדרש קונה הרכב לשלם לחברת הליסינג את היתרה, או לעבור לרכישה של רכב חדש יותר ולהמשיך לעוד עסקה בת 3 שנים. אפשרות זאת טובה למי שאוהב להתחדש ברכב לעיתים תכופות, ושנוח לו "לחיות על תשלומים".

 

 

השכרת רכב