פורטל השכרת רכב

כל מה שחשוב שתדעו על טעינת רכב פלאג אין

טעינת רכב פלאגין היברידי; כיצד טוענים, כמה עולה לטעון רכב ומה חשוב לדעת? – קראו כאן.

יותר ויותר אנשים נוטים לקנות רכבים חשמליים והיברידיים בשל החיסכון בדלק, כאשר רכבים אלו מציעים לא מעט יתרונות שחשוב לקחת בחשבון. מעבר לחיסכון בכיס, רכבים אלו נחשבים ירוקים ואינה מזהמים את הסביבה כמו רכבי בנזין ודיזל. עם זאת, כמו כל מוצר אחר, חשוב לדעת כיצד לתחזק נכון רכבים כמו PHEV, רכבים חשמליים וכולי. הנה 2 דגשים מהותיים לגבי תחזוקה של טעינת רכב פלאג אין היברידי:

רגע, מה זה רכב פלאג אין ומה מאפיין אותו?

רכב פלאג אין היברידי, מה שנקרא גם PHEV - הוא בחירה אידיאלית למי שמחפשים להיות מודעים יותר לסביבה ולחסוך אלפי שקלים בכיס בכל חודש. רכבים אלו מבוססים על שילוב של מנוע בנזין עם מנוע חשמלי, בעודם מונעים על חשמל ודלק. השילוב הזה בין בנזין לחשמל, הוא בדיוק מה שהופך את הרכבים האלו ליעילים להפליא. בפועל, מנוע הבנזין נכנס לפעולה רק כאשר סוללת בפלאג אין נגמרת, ככה שצריכת הדלק יורדת באופן משמעותי בנסיעות עירוניות ובינעירוניות. מעבר לחיסכון בכיס, רכבים אלו שקטים ונוחים להפליא על הכביש, מה שהופך אותם לאופציה אידיאלית עבור מי שמחפשים נסיעה חלקה יותר.

אופציות לטעינת רכב פלאג אין

באופן כללי, בישראל ובמדינות מתוקנות אחרות בעולם קיימות עמדות טעינה ציבוריות. עם זאת, יש לציין כי עמדות אלו אינן מגיעות עם כבל מובנה. בעוד כי מרבית העמדות כוללות טעינת AC, הן יכולות להטעין כל רכב חשמלי או רכב פלאג-אין מסוג PHEV היברידי. בכדי להשתמש בעמדות אלו, יש לחבר את כבל הטעינה הייעודי מסוג Type 2 בקצה האחד שלו. בקצה השני של הכבל, תמצאו את חיבור ה-Type 1. כמו כן, ניתן להטעין את הרכב באמצעות נטען נייד המתחבר לשקע ביתי מ-2 סוגים שונים: 10 אמפר ו-16 אמפר. בנוסף, אמנם אלו עדיין לא נפוצים, אבל בכל זאת נציין כי ישנם רכבים מסוימים המאפשרים טעינת 32 אמפר.

כמה עולה: מהי עלות טעינה לרכב פלאג אין?

בין אם יש לכם רכב מיצובישי היברידי, טויוטה או כל סוג אחר, מחיר טעינה משתנה בין רכב לרכב. באופן כללי, טווח המחירים יכול לנוע בין כ-85 - 95 ש"ח לכל 1,000 ק"מ. בחישוב זריז, אם אתם גומעים במהלך השנה כ-20,000 ק"מ, עלות טעינה לרכב פלאג אין תנוע בין כ-1,700 – 1,900 ₪ בשנה. כמו שפשר לראות, החיסכון בדלק הוא לא רק משמעותי אלא ממש עצום. אם אתם נוסעים ברכב הבנזין שלכם מדי יום, אתם ודאי יודעים שהדלק יכול לעלות 1,000 ₪ בחודש בקלות. עם רכבי פלאגין, העלויות משתנות דרמטית.

לסיכום, עד כמה רכבי פלאגין משתלמים באמת?

בשורה התחתונה, רכבי פלאגין משתלמים בכמה היבטים שונים. קודם כל, יש את נושא החיסכון בצריכת הדלק. שנית, יש את נושא זיהום האוויר שכן רכבים אלו נחשבים מזהמים פחות. אבל, חשוב גם לקחת בחשבון את נושא עלויות האחזקה לאורך זמן. למשל, הסוללות של הרכבים האלו עשויות להיות יקרות. עם זאת, הן מחזיקות מעמד שנים רבות, ככה שזו לא איזושהי הוצאה בשגרה. בואו נגיד ככה, לסיכום, אם הבעיה שלכם תהיה החלפת סוללה אחת ל-7 שנים, הרי שחסכתם במהלך אותן 7 שנים לא מעט כסף בהיבטי הנסיעה האחרים. לכן, לסיכום נציין שרכבים אלו לא רק חסכוניים, אלא משתלמים לאורך זמן.

השכרת רכב